Steinway & Sons

Генрі Е. Стейнвей

Генрі Е. Стейнвей
Генрі Е. Стейнвей   (1797-1871)
Переглянути відео

Традиція. Інновація. Досконалість.

Успіх потребує мужності й водночас пристрасті. Це довів засновник компанії Генрі Е. Стейнвей: він народився 1797 року під ім’ям Генріх Енґельгард Штайнвеґ у Вольфсгаґені в Гарці. Вже в 20-річному віці юний майстер створив свої перші струнні інструменти і в 1825 році заснував власну майстерню в Зеєзені. А свій перший рояль Генріх виготовив у 1836 році потайки на кухні свого будинку, адже у майстерні було дозволено проводити лише ремонт і настроювання інструментів. Багато з основоположних розробок для виробництва роялів, таких як, наприклад, конструкція штеґа чи резонансної деки, були впроваджені в цей інструмент, що згодом отримав назву «кухонний рояль». Завершення роботи над цим роялем стало для Штайнвеґа одним із найвизначніших моментів життя. Адже він врешті решт здійснив свою мрію про створення найкращого фортепіано.

Від Штайнвеґа до Стейнвея

Дух першопрохідця сповнював Генріха Штайнвеґа. Він був переконаним, що хороший інструмент повинен відзначатися передовими конструктивними рішеннями і насамперед чудовим звучанням. До 1850 року він збудував і продав у Німеччині 482 інструменти. Та все ж, успішний майстер наважився перебратися до Америки і 29 червня 1850 року разом із родиною прибув до Нью-Йорка. Там Генріх Штайнвеґ перетворився на підприємця Генрі Е. Стейнвея. 5 березня 1853 року разом із синами Карлом, Теодором, Генріхом-молодшим, Вільямом й Альбертом він заснував фірму «Стейнвей і сини» (Steinway & Sons).

Компанія Steinway & Sons швидко створила собі ім’я в США й у найкоротші строки завоювала ринки і концертні зали світу. Відкритість до інновацій та відданість роботі визначили розвиток родинного підприємства. Уже 1855 року інструменти Генрі–старшого і його синів отримали першу офіційну відзнаку за високу якість на виставці «Ярмарок Американського Інституту».

Із реєстрацію першого патенту на механіку в 1857 році увесь музичний світ довідався, що Стейнвеї – це чудові новатори: невипадково Steinway & Sons із 128 запатентованими винаходами вважається засновником сучасного фортепіанобудування. Лише на рахунку К. Ф. Теодора Стейнвея 45 патентів. Він був єдиним сином Генрі, що не поїхав з родиною до США, а продовжив будувати фортепіано в Німеччині. Теодор приєднався до сім’ї лише в 1865 році після смерті обох братів – Генрі¬-молодшого та Чарлза і займався вдосконаленням конструкції фортепіано. Так поступово формувався Steinway & Sons – інструмент, який ми знаємо і цінуємо сьогодні: у своїй унікальній конструкції, звучанні, довговічності й довершеності.

1871 року відійшов у вічність засновник компанії – Генрі Е. Стейнвей. Відтак його сини не лише продовжили керувати компанією, а й втілювали філософію батька в практику фортепіанобудування. Теодор і Вільям Стейнвеї на піку все зростаючої за межами Америки популярності інструментів Steinway засновують у 1880 році фабрику в Гамбурзі.

Сьогодні неможливо уявити концертні сцени світу без інструментів Steinway & Sons. І відомі митці, і музиканти-аматори цінують цей інструмент як вірного друга й надійну інвестицію.

Філософію засновника фірми Генрі Е. Стейнвея і досі сповідують понад 1 000 співробітників на фабриках у Гамбурзі та Нью-Йорку. Для них усіх основним девізом є настанова засновника:

«Будувати найкращі фортепіано у світі!»

Worldwide Music Teacher Directory Free Piano Buyer's Guide Message boards