Steinway & Sons

Догляд за інструментом

Основні вимоги

Умови навколишнього середовища

Дерево і фетр дуже чутливі до різких змін температури і вологості. Під час опалювального сезону потрібно використовувати стандартні, якісні зволожувачі повітря для контролю й регулювання вологості. Найбільш сприятливі умови для фортепіано – це відносна вологість повітря в діапазоні від 47% до 70% і постійна температура близько 20° C. Різких коливань температури слід уникати, оскільки це може негативно вплинути на настроювання та регулювання.

Клавіатура

Використовуйте для очищення клавішів злегка зволожену ганчірку з натуральної шкіри. Переконайтеся, що волога не проникне поміж клавіші.

Розташування

Оберіть місце з належними атмосферними умовами, бажано біля внутрішньої стіни кімнати подалі від вікон, зовнішніх дверей, обігрівачів і кондиціонерів. Спеціальні підставки під коліщата захистять покриття підлоги. Коли інструмент не використовується, необхідно закривати його кришку, аби всередині не збирався пил.

Регулювання

Регулювання є необхідним для механіки і повинно проводитися регулярно з метою забезпечення рівномірності туше і звукоутворення. Навіть якщо умови навколишнього середовища є задовільними, регулювання має здійснюватися через рівні проміжки часу.

Ремонт

Оскільки виробництво інструментів Стейнвей здійснюється з особливою увагою, потреба в ремонті виникає надзвичайно рідко. Проте, якщо виникне така необхідність, переконайтеся, що ремонтні роботи здійснюватимуться тільки уповноваженим і кваліфікованим фахівцем. Важливо, щоб для ремонту використовувалися тільки оригінальні запасні частини виробництва Steinway.

Температура в приміщенні

Ми рекомендуємо підтримувати в приміщенні постійну температуру 20°C, якщо це можливо (див. також "Умови навколишнього середовища").

Фахівці

Фортепіано Steinway вимагає фахового догляду. Всі послуги, такі як очищення, настроювання, інтонування, регулювання або можливий ремонт мають здійснюватися фахівцем, уповноваженим Стейнвеєм, в іншому разі Ви втрачаєте право пред’явити претензію за гарантією.

Догляд за інструментом

Обробка поверхонь

Незалежно від того, яке викінчення має Ваш інструмент – поліроване, чи сатинове, – він повинен протиратися сухою м’якою тканиною, або злегка зволоженою шкіряною ганчіркою. Ми настійливо рекомендуємо утриматися від використання засобів для полірування меблів, оскільки вони містять віск, а в деяких випадках силікон. Тоді усі подальші спроби відповідної обробки поверхні обійдуться Вам дуже дорого.

Транспортування

Пам’ятайте про високу вартість вашого Стейнвея і дозволяйте транспортувати Ваше фортепіано тільки фахівцям. Переконайтеся, що у вас є відповідне страхове забезпечення.

Настроювання

Належна висота (440 Гц = концертний еталон ля¹) встановлюється шляхом натягування струн. Ми рекомендуємо часте настроювання протягом першого року, оскільки матеріал повинен адаптуватися до величезного напруження. Потрібен рік, щоб настроювання "устоялося". Після цього періоду треба настроювати інструмент принаймні двічі на рік. Висоту строю потрібно підтримувати на постійному рівні. Якщо часто знижувати або підвищувати висоту, менш імовірно, що інструмент буде утримувати стабільний стрій.

Теплі підлоги

Будь ласка, проконсультуйтесь з нашими технічними спеціалістами.

Інтонування

Тембр кожної ноти формується як наслідок радіального проколювання фетру на молоточку. Інтонування вимагає великих знань і повинно здійснюватися уповноваженим фахівцем Steinway.

Вікна

Поверхня фортепіано дуже чутлива до сонячного світла, тому переконайтеся, що інструмент не потрапляє під вплив прямих сонячних променів.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РОЯЛІВ З ПОДВІЙНИМИ КОЛІЩАТАМИ І ГАЛЬМАМИ:

Коліщата дозволяють легко пересувати і розташовувати рояль. Однак існує небезпека того, що рояль може сам рушити з місця, якщо його коліщата не заблоковані гальмами.

У разі неконтрольованого руху рояля можуть постраждати люди або майно. Тому дуже важливо заблокувати коліщата за допомогою гальм, щойно рояль встановлено в потрібному місці.

Worldwide Music Teacher Directory Free Piano Buyer's Guide Message boards